Привіт. Рада бачити Вас на цьому блозі.

Привіт! Я рада, що Ви завітали на мій блог!

Мати свій блог зараз дуже модно. От і я, вирішила зробити свій блог. А оскільки, працюю вчителем початкових класів, тому назвала цей блог “Блог вчителя початкових класів

Мета цього блогу – об’єднати зусилля вчителя початкових класів і батьків, для підвищення ефективності навчання і виховання дітей. На блозі ви можете знайти цікаві розробки уроків, сценарії позакласних заходів, пам’ятки, методичні розробки, презентацій до уроків, загадки, вірші,відео для проведення різних заходів, та багато іншого цікавого та корисного матеріалу до уроків. Хочу також зазначити, що усі матеріали, які розміщені на сайті, можна легко завантажувати на свій комп’ютер без обмеження швидкості та нав’язливої реклами. Також багато матеріалів таких, як наприклад: презентації, ви можете переглядати онлайн прямо на сайті.

Пропоную залишити свої побажання, пропозиції у розділі Зворотній зв’язок.

Приємної подорожі сторінками блогу!!!

четвер, 24 вересня 2015 р.

Зустріч 3. Де на Землі міститься вода?
Мета: розширити знання учнів про воду, про прісну та морську воду; розповісти про способи опріснення води та використання прісної і морської води людиною; розви­вати допитливість; виховувати інтерес до предмета.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
— Назвіть властивості води.
— Доведіть, що лід легший за воду. Яке значення для природи Землі це має?
— Які властивості води-розчинника ви щодня застосовуєте? Назвіть свої улюблені розчини.
— Чим дихають водяні організми?
— Чи погоджуєтеся ви із твердженням, що вода — найзагадковіша речо­вина на Землі? Поясніть свою думку.
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про розподіл води на Землі.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 13–16)
Пригадайте! Які властивості води ви знаєте?
Робота у парах
— Поміркуйте! Роздивіться краєвиди на с. 13 та скажіть, що в них спіль­ного. Які водойми вам відомі? Назвіть водойми рідного краю.
Запам’ятайте! Завдяки властивостям води на Землі існують сприятливі умови для життя.
— Про що запитувала рибка-мандрівниця Немо? Дайте відповідь на її за­питання.
— Роздивіться фотографії на с. 14 та поміркуйте! Яка речовина «захова­лася» в рослині, тварині і людині? Де її міститься більше?
— Поміркуйте: чому кажуть, що вода — це колиска життя?
— Про що цікавився Карасик Золотенко?
— Що відповіла рибка Немо?
— Знайдіть і покажіть океани на глобусі та карті атласу.
— Поміркуйте! Чому кажуть, що Світовий океан об’єднує людство?
— Розгляньте фотографію на с. 15.
— Яким ви уявляєте музей Світового океану?
— Поміркуйте! У чому полягає різниця між морською та річковою або дже­рельною водою?
Запам’ятайте! У морській воді солей розчинено більше, ніж у прісній. Тому люди вживають прісну воду й називають її питною.
— Відгадайте загадку на с. 15.
— Чи доводилося вам куштувати морську воду? Вона гірко-солона, непри­ємна на смак. Недарма люди, що зазнають аварії у відкритому морі, без запасу прісної води можуть загинути від спраги, адже пити морську воду неможливо.
V. Узагальнення й систематизація знань
1. Дослідницький практикум. Як опріснити воду?
Один із методів опріснення — нагрівання очищеної води до температури кипіння. Коли вода кипить, вона випаровується, а солі, в свою чергу, залиша­ються в ємності.
Існують і інші методи опріснення, зокрема — заморожування, засноване на принципі того, що сіль не потрапляє на лід при заморожуванні.
— Уявіть, що ця вода з річки. Чи можна її пити прямо з річки?
— Що ж робити? Як зробити так, щоб воду можна було пити?
— Воду потрібно очистити. Для цього існують спеціальні фільтри.
Удома у багатьох є фільтри системи «Джерельце». Основна частина фільтру — активоване вугілля, але ним може служити і спеціально очищений пісок.
3. Гра «Виправ помилки»
Учням пропонують твердження з помилками. Помилки необхідно знайти та виправити.
Світовий океан об’єднує 5 океанів. (yЧотири)
Один глечик солоної води дорожчий від цілої прісної річки. (yНавпаки)
Моря та океани містять прісну воду. (yСолону)
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Яка вода є на нашій планеті?
— Де знаходиться солона вода?
— Де знаходиться прісна вода?
— Якої води на планеті більше — прісної чи солоної?
VІІ. Домашнє завдання
С. 13–16.

Немає коментарів:

Дописати коментар