Привіт. Рада бачити Вас на цьому блозі.

Привіт! Я рада, що Ви завітали на мій блог!

Мати свій блог зараз дуже модно. От і я, вирішила зробити свій блог. А оскільки, працюю вчителем початкових класів, тому назвала цей блог “Блог вчителя початкових класів

Мета цього блогу – об’єднати зусилля вчителя початкових класів і батьків, для підвищення ефективності навчання і виховання дітей. На блозі ви можете знайти цікаві розробки уроків, сценарії позакласних заходів, пам’ятки, методичні розробки, презентацій до уроків, загадки, вірші,відео для проведення різних заходів, та багато іншого цікавого та корисного матеріалу до уроків. Хочу також зазначити, що усі матеріали, які розміщені на сайті, можна легко завантажувати на свій комп’ютер без обмеження швидкості та нав’язливої реклами. Також багато матеріалів таких, як наприклад: презентації, ви можете переглядати онлайн прямо на сайті.

Пропоную залишити свої побажання, пропозиції у розділі Зворотній зв’язок.

Приємної подорожі сторінками блогу!!!

четвер, 24 вересня 2015 р.

Мета: ознайомити учнів з основними природними і соціальними чинниками, що впливають на здоров’я; навчати наводити приклади чинників, що впливають на здоров’я, називати екологічні особливості своєї місцевості; розвивати вміння працювати в групі; виховувати бережливе ставлення до природи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Гра «Вільний мікрофон»
— Назви показники здоров’я, які ти знаєш.
— Розкажи, які показники здоров’я тобі визначав лікар у поліклініці перед новим навчальним роком у школі.
— Розкажи або покажи, за допомогою яких предметів і як вимірюють зріст, масу тіла, об’єм грудної клітки.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які чинники впливають на здоров’я.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розповідь учителя
— Чи замислювалися ви над тим, що впливає на наше здоров’я та від чого воно залежить?
Здоров’я залежить також від того, яким повітрям дихають люди, яку воду п’ють, які продукти вживають, тобто від стану навколишнього середовища.
Усім нам потрібно дбати про природу, берегти її: не забруднювати водойми, не ламати дерева і кущі, не рвати оберемки квітів.
Ти теж можеш робити корисні справи — висаджувати дерева, квіти. Не роби «боляче» природі та застерігай від цього своїх друзів.
Здоров’я людини може залежати і від спадковості. У здорових батьків, як правило, народжуються здорові діти. Якщо ж батьки або інші близькі родичі мали певні спадкові захворювання, то дитина теж може на них хворіти. Наприклад, коли хтось із батьків або родичів хворий на цукровий діабет, то дитині слід обмежити вживання солодощів і борошняних виробів, щоб також не захворіти.
Ти можеш здивуватися, однак виявляється, що найменше впливає на здоров’я медицина. Якщо людина не піклується про своє здоров’я, має шкідливі звички і живе в забрудненому середовищі, то лікарі не зможуть довго підтримувати й зміцнювати її здоров’я.
Отже, здоров’я людини залежить від таких чинників: способу життя, навколишнього середовища, спадковості та медицини.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 12–15)
1) Природне середовище.
— Пригадайте найпрекрасніше місце, де ви коли-небудь були. Сядьте зручно, заплющіть очі та вирушайте в уявну подорож до цього місця. Роздивіться довкола:
·      Що ви бачите (річку, море, гори, ліс, степ...)?
·      Що ви чуєте (спів пташок, шелест листя, шум прибою...)?
·      Які запахи відчуваєте (аромат квітів, скошеної трави, соснового лісу...)?
— По черзі розкажіть, що ви уявили і що відчули під час цієї «подорожі».
Запам’ятай! Поля і гори, моря і ріки, рослини і тварини, що оточують тебе, називають природним середовищем.
2) Природа і здоров’я.
Робота в групах
— Пригадайте, як можна загартовуватися за допомогою природи (сонця, повітря і води).
— Які ви знаєте природні небезпеки (спека, ураган, блискавка, ожеледиця, мікроби...)?
3) Чому треба берегти природу?
Читання вірша Л. Кир’яненко
— Коли відбувається описувана подія?
— Що зробив хлопчик?
— Яку користь він приніс птахам?
— А як ви можете допомогти природі?
Запам’ятайте! Природа — джерело нашого здоров’я. Бережіть природу!
4) Соціальне середовище.
— Назвіть тих, хто належить до вашого найближчого оточення.
— З ким зі свого соціального середовища ви спілкуєтеся щодня, час від часу, зрідка, майже ніколи?
— Хто із цих людей дбає про ваше здоров’я? Як вони це роблять?
Запам’ятай! Соціальне середовище — це люди, які тебе оточують.
5) Соціальне середовище і здоров’я.
Читання вірша А. Костецького «Секрет»
— Про який секрет говорить автор вірша?
— Що автор радить вам?
2. Робота в групах
— Обговоріть, що означають прислів’я: «Без вірного друга велика туга»; «В лиху годину взнаєш вірну людину».
Запам’ятайте! Дружба потребує взаємної поваги і турботи.
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
Бесіда
— Які фактори впливають на формування здоров’я?
— Наведіть приклади чинників, що впливають на здоров’я.
— Що найбільше впливає на здоров’я людини?
— Якими є екологічні особливості природи вашої малої батьківщини?
— Які місця у природі сприяють відновленню здоров’я?
— Який висновок кожен з вас зробив для себе?


Презентація уроку

Немає коментарів:

Дописати коментар