Тема. Поважай
старших.
Мета: вчити учнів складати зв’язний текст з розрізнених речень; вдосконалювати навички роботи в парах, у
групах; розвивати зв’язне
мовлення учнів, вміння робити оцінні судження; виховувати любов і повагу до
близьких людей, особливо до людей
похилого віку, бажання допомагати старшим людям, навіть незнайомим.
Обладнання. Мультимедійний проектор, картки для роботи в парах, малюнки
для роботи в групах.
Хід уроку
І. Організація класу
Інтерактивна
гра « Поділись посмішкою » ( Слайд №1).
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.
Знайомство з Чомулькою ( Слайд №2 ).
2.
Читання девізу уроку: ( Слайд №3 )
Дітлахів
не ображаєм. Маму й татка поважаєм.
А
бабусь і дідусів дуже любимо усі!
А
для інших будем ми просто добрими дітьми.
3.
Інтерактивна вправа « Асоціативний кущ » ( Слайд №5 ).
Вчитель.Ось вам перше запитання від Чомульки.
- Що означає бути добрими дітьми?
ІІІ.
Повідомлення теми і мети уроку (
Слайд №6 )
ІV.
Вивчення нового матеріалу
1. Хвилинка каліграфії ( Слайд
№ 7 ).
Д доб добро доброта
2. Інтерактивна вправа «
Попрацюй з сусідом » ( Слайд №8 ).
( Діти отримують завдання на
картках )
Завдання: з розрізнених речень
скласти і записати зв’язний текст. Придумати усно заголовок.
Бабуся не могла перейти через дорогу. Біля
переходу він побачив бабусю. Сергійко йшов дорогою. Хлопчик перевів стареньку
за руку.
3.
Інтерактивна гра
« Нехай очка подякують вам » ( Слайд №9 ).
4.
Перевірка виконаного завдання ( Слайд №10 ).
Сергійко йшов дорогою. Біля
переходу він побачив бабусю. Бабуся не могла перейти через дорогу. Хлопчик
перевів стареньку за руку.
5.
Інтерактивна вправа « Вислови свою думку»
( Слайд №11 )
Щоб дітям легше
було висловлюватись, на слайді є підказка.
На допомогу:
-
Я
думаю…
-
Я
вважаю…
Діти
розглядають малюнок на слайді. Оцінюють вчинок хлопчика. В ході цієї вправи
треба показати дітям, що допомагати треба людям похилого віку, навіть
незнайомим.
6.
Хвилинка відпочинку ( Слайд №12 ).
7. Інтерактивна вправа
«
Хатинка добрих справ » ( Слайд № 13
).
8. Робота в групах.
Завдання: скласти
розповідь до малюнка ( Слайд №14 ).
На слайді є підказка від Чомульки.
Підказка
1. Що робили дорослі?
2. Хто прийшов їм на допомогу?
3. Що робили діти?
Діти
виконують завдання. Зачитують розповіді, придумані заголовки. Вибирають, чия
група склала найкращу розповідь
V. Рефлексія.
1.
Інтерактивна гра « Мікрофон »
-
Що цікавого було
сьогодні на уроці?
-
Що найбільше
сподобалося?
-
Яке завдання було
найцікавішим?.
2. Прощання з Чомулькою. (
Слайд №16 )
VІ. Домашнє
завдання ( Слайд №17 )
Скласти
невелику розповідь « Хто бабусин помічник?
».
Отличный урок,очень понравился) Думаю,что скоро использую его в своей практике)
ВідповістиВидалитиСудячи по розробках уроків Олена Василівна Ви профенсійний і гарний вчитель. Я б хотіла, щоб мої діти навчалися саме у Вас. З повагою Ваша колега Черношвець Л.В.
ВідповістиВидалитиАвтор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалити